Mineral Wells Index, Mineral Wells, TX

October 26, 2012

Travis Elementary School Honor Rolls


Mineral Wells Index

First six weeks



Fourth Grade

A Honor Roll


Ricky Alexander, Alondra Andrade, Melanie Baker, Karmie Betancourt, Lexie Booth, Shelby Bossaller, Luke Bullock, Megan Caraway, Alondra Castillo, Samantha Cervantes, Claudia Chavez Azuia, Caleb Clark, Landon Coye, Brooklyn Ellis, Savannah Flowers, Kandie Galicia, Kayla Gardea, Taylor Gary, Skye Glover, Alexis Gonzalez, Virginia Gonzalez-Martinez, Keagan Green, Emily Guzman, Luis Hernandez, Yaquelinn Hernandez, Telyza Hincjosa, Emilio Infante-Hernandez, Courtney Jones, Misty Larance, Mackenzie Lawhon,  Natalie Leatherman , Seth Lutz, EthanMarsh, Lexie McCafferty, Dylan McFarland, Amparo Melena-Lopez, Jazlynn Nanez, Teagan Nash, Meadow Neighbors, Ethan Oliver, Sean Orr, Halee Petrie, Caidem Preston, Zanya Pruitt, Joseph Ramirez, Madison Samples, Celeste SantiBanez, Bailey Self, Alejandro Serrano-Gonzalez, Kyle Shirley, Cameron Spurlock, Carolina Tejeda-Perez, Taylor Turk, Alex Velasquez, Julissa Villa, Hunter Watkins, Brenden Webb, Taylor Wheaton, Kelly Williams, Devlin Yanez, Lucille Lewing and Michael Jordan.

A/B Honor Roll

Trinity Allison, Diego Andrade, Ashlyn Avelson, Garrett Bernet, Wyatt Birdwell , Lake Blackmer, Gage Bohanan, Adriana Brookins, Andrea Butler, Valeria Caballero-Hernandez, Jennifer Calvillo, Samantha Camacho, Laura Campos, Nayeli Carrillo, Carson Carter, Edy Castillo, Samantha Castillo, Grant Cole, Alyss Cramer-Ball, Ian Crawford, Kayla Davis, Kirsten Davis, Josue Delagarza, Carlos Delira, Savannah Durham, James Ethridge, Andrew Flores, Madison Fox, Isaiah Galvan, Desiree Garcia, Foster Garrett, Jose Gomez, Peter Granados, Jagger Hamilton, Chole Helton, Joewalt Holcomb, Zailey Hunt, Jacob Jeanes, Frankie King, Kara Kite, Harvey Kithcart, Kaitlynn Lee, Autumn Lewis, Devon Little , Britney Lopez, Leah Lopez, Isaac Magdaleno, Montgomery Maloney, Julian Martinez, Yaquelin Martinez, Kayla McGraw, Jashawn McKinney, Jacob Miller-Palmer, Tristan Milner, Tyler Mohr, Israel Moreno, Cambren Morrison, Logan Munoz, Cristian Narvez, Jacob Nesmith, Kaylin Nethery, Marissa ortiz, Allison Otwell, Riggin Parker, Rachel Pate, Tristen Pena, Jacob Peralez, Daniel Perez, Theya Poteet, Wendy Ramirez, Clarisa ResBerry, Khristian Reedy, Marvin Renteria, Omar Robles, Cristian Rodriquez, Dobie Rokus, Brisa Rubio, Cadence Russell, Cory Sailer, Devin Salazar, Skylar Samples, ian Sanchez, Jordan Savage, Tjorve Schauer, Anthony Shaw, Ashlyn Soule, Kerragin Starnes, Logan St Clair, Erika Taffola, Alezander Tincher, Andy Tristan, Halee Tuggle, Cameron Vanatta, Amanda Velasquez, Zakary Vick, Morgan Vollert, Meagan Waldrum, Nadiya Weiss, Jaxon White and Sara Whitford.



Fifth Grade

A Honor Roll


Robert Aldridge, Jennifer Andrade-Sanchez, Abel Aragon, Kelci Baeza, Zoey Baggett, Jarcqeline Barajas, Taylor Beasley, Emma Bell, Christopher Blakley, Burt Blue, Emma Bullock, Kyra Caldwell, Reagan Carter, Clara Chestnut, Jacob Ceinega, Alexa Creamer, Lacoda Davis, Devin Dean, Zachary Delgado, Trinity Duncan, Alexis Durrett, Eric Elliott, Kenley Ewing, Anthony Flores, Calmon Fowler, Mathieu Freidel, Braden Fryer, Ruth Garcia-Ibarra, Elizabeth Hamm, Leonardo Hernandez, Samantha Hidalgo, Cynthia Housh, Mallory Howard, Bryce Hurst, Jessie Ishmeal, Charles Jakubowski, Tayleigh Johnson, Stephanie Lopez, Jessie Lyons, Bradlee Maddux, Jocelyn Martinez, Lorena Martinez, Jose Martinez-Chavez, Jacqueline Martinez-Tinoco, Paige McCarthy, Cassidy McMichael, Laura Medlin, Jose Narvez, Angelik Navarro, Andreya Ortiz, Abigail Paredes, Hunter Parker, Kishan Patel, Bobbie Patino, Gabriel Perez, Matthew Pierce, Branmdon Ragland, Cristino Ramos, Claire Rasmussen, Kortney Rincon, Paige Riney, Zachary Samples, Rian Schultz, Kloe Sherrod, Ramie Small, Billy Ray Snell, Izak Terrazas, Thalia Trevino, Alondra Villegas, Cameron Walker, Trevor Whitford and Declan Williams.

A/B Honor Roll

Jett Adams, Alexis Allison, Tiffany Armendariz, Emily Ashcraft, Julian Avila, Kendrick Bailey, Andrew Bell, Justin Bell, Kayla Boatright, Aldair Borjas, Gayla Bramlett, Devyn Cain, Edgar Castorena, Ivan Castro, Korey Chestnut, Bradley Copeland, Jeffery Copeland, Madelyn Copher, Kaitlyn Curtis, Kieren Davis, Kaleb Edmonds, Lillee Falor, Daniel Garcis, Kali Gaskill, Olivia Giordano, Cheyenne Goodwin, Nicona Greer, Heaven Grulich, Colton Heddins, Seth Holamon, Tori Holcomb, Madison Houchens, Alfredo Huizar, Jacqueline Huizar, Jaycelyne Jacobo, Matthew Jameson, Mixi Juarez-Silve, Benjamin Kertok, Mae Kimbrell, Luke Knowles, Brittni Lee, Daniel Lindley, Kylee Manley, Aridahi Marquez, Arington Mazur, Garrett McDougal, Shayla McGraw, Francisco Mendez, Hayden Milton, Amaya Montalvo, Lluvia Montes, Caitlin Moore, Shelby Moore, Roberto Narvez, Tori Newby, Cheyenne Owens, James Parris, Tara Patton, Brandon Paz, Leslie Perez, Luiis Perez, Hailey Perry, Jasmine Prado, Mia Ramirez, Riley Ratto , Lorena Regalado, Aissa Reyes, Vanessa Rojo, Irma Rosalez, Timmy Royer, Valvina Salazar, Mariah Sanchez, Kyler Self, Brandi Sellers, Brett Slobodien, Brielle Smith, Brendan Stagner, Haley Starr, Hannah Tanner, Lester Taylor, Melvina Thonpsom, Desiree Thornton, Victoria Torres, Cameron Tucker, Lane Tuggle, Tayley Valtierra, Matthew Veach, Jessica Velazquez, Ana Velazquez, Lexus Vigil, Marissa Villarreal, Ivan Villegas, Ethan Waters, Chris West, Nathan West, Anna Whittenburg, Jeremiah Woodard, Kaden Pearson and Cameron Perez.



Sixth Grade

A Honor Roll


Bradley Aaron, Chloe Adams, Anna Alvarez, Monserrat Andrade-Sanchez, David Arias, Jordan Armstrong, Kassidy Austin, Roy Baker, Angel Batrez-Munoz, Irving Batrez-Munoz, Corbin Brawley, Shayla Briones, Emily Brown, Kimberly Canales-Diego, Rachel Carter, Angel Castro, Genesis Chavira, Logan Crawford, Alyssa Cruz, Christopher Davis, Kholmon Davis, Weston Davis, Parker Duncan, Beau Dyess, Victoria Echols, Darek Edmonds, Amelia Elder, Tyler Fowler, Devon Fox, Asia Fritts, Juan Galicia, Issac Galvan, Edwin Garcia, Jerry Garcia, Manuel Garcia, Armando Gonzalea, Samantha Gonzalez, Elizabeth Gray, Jacoby Gray, Alexa Hampton, Charlee Hickey, Preston Holloway, Brady Huseman, Alison Infante-Hernandez, Addison jenkins, Hagen Lagrone, Kobee LaPP, Micah Leatherman, Joel Lee, Scott Leek, Kevin Lemus, Destiny Leonard, Cassidy Lewis, Richard Lowe, Ambria Luster, Ezequiel Martinez, Madison Merritt, Abigail Morales, Jessica Murray, Mayra Narvez, Terra Newsom, Lilianna Perez, Elizabeth Perez-Plascencia, Jessica Pierson, Sajan Ramanibabu, Mirtha Reveles, Ivan Reyes, Annakate Rodgers, Martha Rodriquez, Brei Ruelas, Emiley Ruelas, Ebony Santillian, Breanna Seaton, Simon Sheehan, Michaela Shofner, Jared Singleton, Kinley Smethers, Dollie Soule, Reagan Waddy, Katherine White, Emily Wilkerson, Brandon Williams, Devin Thomas Wilson and Zakry Witschorke.

A/B Honor Roll

Jacob Alton, JJ Andrews, Christoffer Arredondo, Colby Bell, Lexis Bell , Paul Bierschenik, Makayla Brown, Ross Bullock, John Bush, Jordynn Caine, Cole Carroll, Thomas Charles, Perla Chavira, David Columbus, Sara Cardova-Ibarra, Selena Corral, Brycen Davis, Alexis Deluna, Colton Devine, Michael Downing, Saul Esquivel, Erica Estupinan, Taci Fidler, Tyler Gammill, Angel Garcia, Miguel; Garcia, Stephanie Garcia-Quijas, Alexander Godoy-Aldaba, Gladys Gongalez, Jesse Gonzalez, Ryan Goodwin, Isaac Gray, Alyssa Guajardo, Daniel Hall, Dakota Halpin, ISIS Harley, Paola Hernandez, Brandon Hinojos, Yahdineli Jimenez, Dawson Kaler, Bethany Kinkead, Bettie Kline, Tristan lake, Mekayla Lancaster, Jillian Larance, Dennise Lopez, Giselle Lopez, Stormy Lovern, Tyler Lyon, Joseph Mays, Seth McCreary, Colin McFarland, Caleb Merrill  , Cheyenne Meyers, Marissa Mondragon, Katheryn Monzon, Morgan Moss, Misty Neighbors, Ryan Panther, Gavin Pena , Paris Perez, Bethany Pophin, Ginger Prado, Destiny Prescott, Alberto Quijas, Olivia Ralls, Logan Reed, Brayand Rizo, Destiny Rodriquez, Marina Rodriquez, Kathryn Rollins, Jacqueline Romulo, Maricruz Rosas-Marroquin, Jazmin Rubio, Alyssa Ruelas, Lakendria Small, Naidelyn Soberanes, Pyper Spoon, Brittany Swindle, Edgar Tejeda, Nathan Thacker, Stephen Thomas, Khalil Thompson, Lynnlee Thompson, Dylan Tincher, Destiny Tinsley, Genesa Tovar, Alfred Trandocosta, Valentina Valley, Thomas Vigil, Matthew Waltz, Nathaniel Williams, Calam Withers and Arturo Zapata.